SÖZCÜ yazdı, Tarım Kredi'de fiyatlar düştü

SÖZCÜ yazdı, Tarım Kredi’de fiyatlar düştü

Posted by

SÖZCÜ’nün Çarşamba günkü manşetinde yer alan ‘Fiyatlar gayet uygun değilmiş’ başlıklı haber ses getirdi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bir açıklama yaparak fiyatlarının ‘uygun’ olduğunu yeni etiketlerle duyurdu.

SÖZCÜ’nün marketlerdeki fiyatları tespit ettiği 4 Ekim Pazartesi günü Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin 1 kilogramlık Filiz Çayı 35,90 TL olarak yer alıyordu. Yeni fiyatı 32,90 olarak duyuruldu. Aynı tarihte 1 kg siyah zeytin 29,90 TL iken, yeni fiyat 19,90 TL oldu.

AYÇİÇEK YAĞININ FİYATI 29,20 TL DÜŞÜRÜLDÜ

Tarım Kredi Kooperatifi ürünlerinin satıldığı “pttavm.com” isimli internet sitesinde 4 Ekim’de 5 litre teneke Tarım Kredi ayçiçek yağı 93,70 TL olarak yer alırken, bugün yapılan açıklamada ürünün fiyatının 64,50 TL olduğu belirtildi. Açıklamanın ardından, “pttavm.com” isimli sitede 5 litre teneke Tarım Kredi ayçiçek yağının fiyatının 69,90 TL olarak değiştirildiği görüldü. Aynı internet sitesinde 4 Ekim’de 1 kg Osmancık pirinç 13,71 TL iken, 7 Ekim’de 9,95 TL oldu.

ATIŞTIRMALIK ALIŞVERİŞİ 1002 TL TUTMUŞTU

Erdoğan, hafta sonu Tarım Kredi marketine gitmiş,  iki alışveriş arabasını gevrek, kuru meyve, bisküvi, gofret ve meyve suyu gibi ürünlerle doldurmuş, toplamda 1002 lira tutan bedeli nakit ödemiş, buna rağmen fiyatlar için de “gayet uygun” demişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.