Rahat hallerle geldi… Bir dakikada 10 bin TL’lik motoru çaldı

Posted by

Erdemli ilçesi Alata Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde bulunan bir petrol istasyonunun gerisinde; petrol istasyonunda çalışan Ahmet Yetkin’e ilişkin 33 VT 639 plakalı motosiklet, park edildiği yerden çalındı.

GÜVENLİK KAMERASINDA FARK ETTİ

Motosikletinin çalındığını fark eden Uzman, güvenlik kamerasını incelediğinde bir şahsın rahat hallerle gelerek bir müddet motosikletlerin ortasında bekleyip çaldığını gördü. Bunun üzerine durumu polise bildirdi.

Polis, eşkali güvenlik kamerasından tespit edilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

ASGARİ FİYATLA ÇALIŞIYORUM, DURUMUM KÖTÜ”

Olayın geçen Cumartesi akşam yaşandığını aktaran Ahmet Ehil, “10 bin liralık motorum çalındı. Artık geldim ikinci el motor alıyorum. Minimum fiyatla çalışıyorum, durumum sahiden berbat. Nasıl alacağımızı düşünüyoruz kara kara. Şu an ne yapacağız, ne edeceğiz bilmiyorum. Fiyat araştırması yapıyorum” dedi.

Güvenlik kamerasının hırsızlık anını görüntülediğine dikkat çeken Ehil, “Şüpheli petrolün art kapısından bahçeden girişten giriyor, motoru yokluyor. Ondan sonra saklanıyor, gören var mı diye. Daha sonra kimsenin görmediğini anlayınca motoru sürerek Akdeniz Lisesi’ne gerçek götürüyor” sözlerini kullandı.

Polise de başvurduğunu lisana getiren Uzman, Emniyet güçlerinin kısa müddette hırsızı yakalayacağına inandığını, şahsı eşkalinden tanıyanların da ihbar etmesini istedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.