Kılıçdaroğlu’ndan mezuniyet iptallerine reaksiyon: ‘Orada olacağız’

Posted by

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü’nün İhtilal Stadyumu’nda yapılacak mezuniyet merasimini iptal etmesine reaksiyonlar büyüyor.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da toplumsal medya hesabından mezuniyet merasimlerinin iptal edilmesine reaksiyon gösterdi. 

Öğrencilerin aileleriyle birlikte merasime katılmaları gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

Sarayın kayyum rektörleri gençlerin mezuniyet merasimlerini iptal ediyor. Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının klasik yerlerinde merasime katılmalıdır. Bu kararı vermeleri halinde, ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız.

Kimse evlatlarımızın mezuniyet merasimini çalamaz. Ayrıyeten öğrenciler kendi yerlerinde, okuldan bağımsız bir tertip yapmak isterlerse, her türlü lojistik takviyesi vermeye de hazırız.

Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.