Kayıp iki gencin telefonları parçalanmış halde bulundu

Acıpayam ilçesinde yaşayan İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’nin 9 Haziran’da konutlarına dönmemeleri üzerine aileleri kayıp ihbarında bulundu. Emniyet Müdürlüğü grupları, gençleri bulmak için araştırma başlattı.

Cinayet Ofisi takımları, iki gencin en çok gittiği Serinhisar ilçesinin Aydoğdu Yaylasında arama çalışması yaptı. Yayla yolunda araştırma başlatan polis takımları kayıp iki gence ilişkin cep telefonlarını ormanlık alanda parçalanmış halde, iki gencin meskenden ayrılırken bindiği arabası de terk edilmiş halde buldu.

Kayıp Yalçın ile Akköse’nin bulunması için bölgeye Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) takımları sevk edildi. Yapılan arama çalışmalarında iki gence ilişkin cep telefonlarının bulunduğu bölge yakınında kan izlerine rastlanıldı. Kan izlerinin bulunduğu alanda inceleme yapıldı. Polis, kuşku üzerine kayıp iki gencin en son birlikte görüldüğü belirlenen bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişinin verdiği birinci tabirinde, iki gençle tartıştığını, tüfekle ateş açtığını, iki gencin kaçtığını söylediği öğrenildi. AFAD ve öbür arama kurtarma takımları, bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor. 

İsmail Yalçın’ın babası Adnan Yalçın, oğlunun 9 Haziran’dan itibaren kayıp olduğunu belirterek, “Oğlum perşembe akşamı benim arabamı alıp gitmiş. Telefonla aradığımda ‘Baba akaryakıt istasyonundayım, arabayı yıkayıp, geleceğim’ dedi bana, daha sonra tekrar aradım, fakat ulaşamadım. Ormanlık alanda araba bulundu. Fakat oğlumdan haber yok. Bizde umutla bulunmasını bekliyoruz” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.