Kaliteli Nakliyat Firması Nasıl Seçilir?

Ümraniye evden eve nakliyat firması olarak nakliyat sektöründe kalitenin unsurlarını belirliyoruz. Nakliyat firması seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? Yazı dizimizde cevabını bulacağınız sorudur. Nakliyat firması seçerken şu hususlara dikkat edilir:

  • Göktürk evden eve nakliyat firması için önce piyasa araştırması yapmalısınız. Nakliye sektöründe girdiler ve çıktılar bellidir. Üç aşağı beş yukarı rakamlar bellidir. Yüksek fiyat çeken firmalardan uzak durmalısınız. Aynı şekilde çok ucuza taşıma yapacağını vaat eden firmalardan da uzak durmalısınız.
  • Evden eve nakliyat Ümraniye firmasını seçerken firmanın geçmişini araştırmalısınız. O firma ile çalışan kişilere ulaşabilirseniz firmanın vermiş olduğu hizmet kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Firma hakkında yapılan şikayet var mı? Firma hakkında yapılan olumlu ve olumsuz yorumları dikkate almalısınız.
  • Firmanın ambalajlı taşıma yapıp yapmadığı, taşıma öncesi eşyalarınızı sigortalayıp sigortalamadığı, taşımayı normal yollarla mı yoksa asansörle mi yaptığı detaylı olarak incelenmelidir.
  • Firmanın dakik olması önemlidir. Yani size verdiği çalışma takvimine sadık kalması gerekir. Aksi taktirde eşyalarınız zamanında taşınmadığı zaman büyük sıkıntılar yaşarsınız.
  • Evden eve nakliyat firması olarak kaç yıldır hizmet veriyor? Sektördeki durumu nedir? Taşımayı yapacak şoför tecrübeli mi, taşıma ekibi alanında uzman mı? Nakliye hizmetlerine dahil olan hizmetler nelerdir? Taşıma sonrası zarar gören eşyalarınızın durumu ne olacak? Gibi konuları önceden araştırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir