Hekim, hekimden şikayetçi oldu: Irkçılık yaptı

İstanbul Esenler’de bulunan Nene Hatun Aile Sıhhati Merkezi’nde çalışan bir hekim, birebir kurumdaki meslektaşı A.K.’nin uzun müddettir kendisine yönelik ırkçı telaffuzlarda bulunduğunu belirterek şikayetçi oldu.

Hastaların önünde Kürtlere, Ermenilere ve LGBTİ+’lara hakaret ettiği belirtilen A.K. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na, CİMER’e ve İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’ne şikayet edildi lakin hakkında rastgele bir yaptırım uygulanmadı.

KENDİSİNİ ŞİKAYET EDEN DOKTORA HAKARET ETTİ

A.K. kendisini şikayet eden doktora da,”Ermeni p..leri”şeklindeki sözlerle homofobik hücumlarda bulundu. Savcılığa yapılan şikayette kanıt olarak sunulan kamera kayıtlarında hekim A.K.’nin, birebir hastanede çalışan meslektaşına hastaların yanında, “Suriye’ye de giriyoruz. Bekleyin… Bunlar Ermeni, Kürt p*çleri… Ben her gün yüzüne anasına küfrediyorum, erkek değil bunlar… İbne, homoseksüel, gay bunlar…”şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunduğu görüldü.

SAVUNMA: PKK’LILARA SÖYLEDİM

A.K. ise savcılıkta yaptığı savunmada, “Ben bunları PKK’lılara söyledim” dedi. A.K. hakkında İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Disiplin Kurulu’na, CİMER’e ve Bakırköy Savcılığı’na yapılan şikayetlere ise bugüne kadar bir cevap alınamadı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.