Galatasaray’da en kritik karar! Birinci teklif Marco Rose’a yapıldı…

Posted by

Galatasaray’da yerli hoca adayı olarak Okan Buruk gündemde ancak topluluktaki birtakım kısımların Terim baskısı, Özbek ve takımını zorluyor. İdarenin birinci teklif götürdüğü isim ise Marco Rose oldu.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in “Yeni teknik yöneticisi birkaç gün içinde açıklayacağız” halindeki kelamlarının akabinde toplulukta geri sayım başladı. Yerli hoca adayı olarak öne çıkan isim Okan Buruk olsa da Özbek’in kazanmasında kıymetli rol oynayan birtakım isimlerin “Yarım bıraktığı işi tamamlasın” diyerek Fatih Terim’i işaret ettiği öğrenildi. Pek çok yönetici ise genç oyunculara verdiği değer nedeniyle Marco Rose’u istiyor.

Florya’nın yeni sorumlularından biri olması beklenen Cenk Ergün’ün 1+1 yıllık kontrat önerdiği 45 yaşındaki Alman hocanın grubu ile birlikte 5.5 milyon Euro talep ettiği ve 5 transfer istediği öğrenildi.

ASLAN’IN İLACI XEKA

Geçen dönem en çok problem yaşanılan bölge olan orta alana destek yapmayı planlayan Galatasaray’ın gündemindeki öncelikli isim Xeka… Fransız takımı Lille ile kontratı sona eren 27 yaşındaki merkez orta saha oyuncusunun menajeri ile birinci temasın kurulduğu belirtiliyor. Çift taraflı (8 numara) oynayabilen Portekizli futbolcunun talipleri ortasında CSKA Moskova da yer alıyor lakin Rusya’ya uygulanan ambargo nedeniyle Xeka için Cimbom bir adım önde. Xeka, geçen dönem Lille formasıyla Ligue 1’de 23 maçta 3 gol atmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.