Eski kız arkadaşının yüzüne kimyasal unsur atan sanığın 19 yıl mahpusu istendi

Posted by

Ankara’da, işe giderken önünü kestiği eski kız arkadaşı Sultan S.’yi silahla tehdit edip, yüzüne kimyasal husus atarak yaralayan sanığın 19 yıla kadar mahpusu istendi.

Ankara 40. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bolat, mağdur Sultan S. ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme hakimi, evvelki celse alınan orta karar gereği İsimli Tıp Kurumundan talep edilen raporun dava evrakına geldiğini söyledi.

Hakim, rapora nazaran mağdurun yüz bölgesinin yüzde 5’lik kısmında 2. derece yanık oluştuğunu, kişinin hayatını tehlikeye atmayacak bu durumun, kolay tıbbi müdahaleyle geçebileceğini lakin yüzdeki leke ve hasarların kalıcı olacağını aktardı.

“KEŞKE ONA DEĞİL DE BANA OLSAYDI”

Rapora karşı beyanda bulunan sanık Bolat pişman olduğunu belirterek, “Ona ziyan vermek istemedim, keşke ona değil de bana olsaydı. Hatamı kabul ediyorum” dedi.

Ardından kelam verilen savcı, temel hakkında görüşünü açıkladı.

Savcı, sanık Bolat’ın “silahla sonucu sebebiyle ağırlaşmış yaralama” kabahatinden 3 yıldan 9 yıla, “silahla kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak” kabahatinden ise 2 yıldan 10 yıla kadar mahpusla cezalandırılmasını istedi.

Sultan S.’yi, eski erkek arkadaşı yüzüne kimyasal husus atarak yaraladı.

Dava, sanık ve avukatına temele ait savunmalarını hazırlamaları için mühlet verilerek ertelendi.

İDDİANAME

İddianameye nazaran, Mamak ilçesinde yaşayan mağdur Sultan S, şiddet nedeniyle ayrıldığı erkek arkadaşı Bolat’ın bir ortaya gelme isteğine olumsuz yanıt verdi.

Bunun üzerine Bolat, 5 Ocak’ta iş yerine gitmek için konutundan ayrılan bayanı, yolunu kesip belindeki ruhsatsız silahı göstererek tehdit etti.

Bolat, silah zoruyla yakınlardaki çocuk parkına götürdüğü Sultan S’nin yüzüne kimyasal husus attı.

Yüzünün makul bölgelerinde 2. derece yanık ve lekeler oluşan mağdurun şikayeti üzerine Bolat tutuklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.