Çiftçi, kota cezasına isyan etti: ‘Traktörüme, otomobilime, meskenime haciz koydunuz! Ben ne yapacağım?’

Posted by

Yozgat Yerköy’de çiftçilik yapan Ali İhsan Yılmaz, şeker pancarında kotayı dolduramadığı için kesilen 120 bin TL fiyatındaki cezaya isyan etti. Tarlasından devlet yetkililerine seslenen Yılmaz, “Traktörüme, otomobilime, meskenime haciz koydunuz. Ben ne yapacağım? Her şeye karşın üretiyorum. Bizim üzere üreten, çalışan çiftçiyi üretime küstürdünüz. Biz kazanamazsak ülke kazanamaz” diyerek kaygı yandı.

Yozgat Yerköy’de yaşayan Ali İhsan Yılmaz isimli çiftçi, şeker pancarında kotayı dolduramadığı için kesilen cezaya isyan etti.

“BİZ KAZANAMAZSAK ÜLKE KAZANAMAZ”

120 bin TL kota cezası geldiğini belirten Yılmaz, tarlasından çektiği görüntüyle yetkililere seslenerek şöyle konuştu:

* “Devlet yetkililerine sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, sayın bakanımızdan şunu istiyoruz; bizim şeker pancarımızı almadınız, tazminatımızı ödemediniz, bir de üstüne kotalarımız öldürdünüz, kota cezası uyguladınız.

* 120 bin lira bana kota cezası uyguladınız. Yazık değil mi bana? Hem pancarımı almadınız hem de kota cezası uyguladınız. Traktörüme, otomobilime, konutuma haciz koydunuz. Ben ne yapacağım?

* Her şeye karşın üretiyorum. Bizim üzere üreten, çalışan çiftçiyi üretime küstürdünüz.  Biz kazanamazsak ülke kazanamaz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.