CHP’li Faik Öztrak: Sıkılmadan hala milletten sabır istiyorlar; millet size 20 yıl sabretti de ne oldu, getirin sandığı

Posted by

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı toplumsal medya paylaşımında; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci kabinesinin dört yıl evvel bugün vazifeye başladığını belirtti ve ortadan geçen dört yılda iktisat yaşananları sayılarla açıkladı.

Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

“ATAMA BAKANLARIN YÜZDE 41’İ MİSYONDAN ALINDI”

Bundan tam 4 yıl evvel ülkeye ‘güven’ ve ‘istikrar’ getireceği söylenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin kabinesi Resmi Gazete’de yayımlanarak, misyonuna başladı. 4 yılda idarede istikrar kalmadı. Atama bakanların yüzde 41’i ya vazifeden alındı ya da misyondan affını istedi.

“ÜÇ ‘HAZİNE VE MALİYE BAKANI’ GÖRDÜK”

İstikrarın en çok kaybolduğu alan ise ‘ekonomi yönetimi’ oldu. Damat ile birlikte son 4 yılda üç ‘Hazine ve Maliye Bakanı’ gördük. Yeniden bu periyotta 4 TCMB Lideri, 5 TÜİK lideri ile tanıştık. İktisat idaresindeki istikrarsızlık, ekonomik datalarda de kendisini gösterdi.

“DOLAR KURU 4,54 TL İDİ, BUGÜN 17,29 TL”

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi misyona başladığında; dolar kuru: 4,54 TL idi. Bugün 17,29 TL. Cumhurbaşkanlığı kabinesi vazifeye başladığında; Enflasyon yüzde 15 idi. Bugün enflasyon yüzde 79. Cumhurbaşkanlığı kabinesi vazifeye başladığında; Ülkenin Risk Primi (CDS) 315 idi. Bugün 858.

“MİLLETİMİZ PERİŞAN OLDU”

Ülkeye istikrar ve itimat getireceği söylenen bu ucube rejim, ülkemizde son dört yılda ne istikrar, ne inanç ne de huzur bıraktı. Milletimiz perişan oldu. 4 yıl evvel milletimize ‘verin yetkiyi, görün etkiyi’ diyenler, ülkemizi uçurumdan aşağı yuvarladı. Artık sıkılmadan hala milletten sabır istiyorlar. Millet size 20 yıl sabretti de ne oldu? Millette artık sabredecek hal kalmadı. Getirin sandığı, milletin terazisinden kaçmayın.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.