Celal Şengör’ün Acıklı Konuşmasının Ardından Meral Akşener’e Sarılıp Ağladığı Anlar Duygu Seli Yaşattı

Geçtiğimiz gün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balkan Buluşması’nda bir araya geldi. Meral Akşener, buluşmada Rumeli Türklerinin yaşadığı acıları anlatan konuşmasından sonra Rumeli Türkü olan Celal Şengör, Akşener’e sarıldı. Görenlerin gözlerini dolduran o anlar…

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balkan Buluşması’nda bir araya geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Balkan Rumeli Mübadil Buluşması’nda Prof. İlber Ortaylı ve Prof. Celal Şengör de yer aldı.

Meral Akşener, Rumeli Türklerinin yaşadığı acıları anlatan konuşması toplantıya damgasını vurdu.

Meral Akşener’in yaptığı duygulu konuşmanın ardından dinleyenler duygu dolu anlar yaşarken geceyi unutulmaz kılan bir olay yaşandı.

Akşener’in konuşmasından sonra Rumeli Türkü olan Celal Şengör gözyaşlarını tutamadı. Şengör’ün, Akşener’e sarılıp ağladığı görüldü.

İşte o anlar:

Sosyal medyada gündem olan bu görüntülere kullanıcılardan yorumlar ve destek mesajları geldi.

“Celal Şengör ve Meral Akşener Rumeli’nin kaybedilmesini ve sonrasında yaşanan katliamları görmüş ve bu acılarla yurtlarını terk edip Anadolu’ya göçmüş ailenin torunları…”

“Ağlamıyorum gözüme toz kaçtı”

“Celal hocam bu ülkenin aydınlığa kavuşmasını hepimizden çok istiyordur.Duygusallığı bu yüzden.”

“Balkanlar’da azınlıkmışız gibi bir algıyla ‘olur öyle şey’ diye geçiştiriyorlar.”

“Üsküpten hiç bilmediği topraklara göç ederken,sadece mal mülk bırakmamış ailem.”

“Bende Rumeli Türk’üyüm Rahmetli anneannem anlatırdı .Gavurlar tekme ile kapıları açarlarmış, 3 kızkardeşi anneleri halıya sarıp saklamış hep, tecavüz etmesinler diye…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir