Bülent Arınç’tan Mehmet Metiner’e: Senin omurgan üç kıkırdaktan ibaret

ANKARA – TBMM eski Lideri Bülent Arınç, “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” başlıklı toplantıya AK Partili hükümet yetkililerinin katılmamasına reaksiyon gösterdi, “Kral çıplak demenin, zamanıdır” dedi.

Bu kelamlara reaksiyon gösteren eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç’ın ismini duymak istemediklerini söyledi, “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur masraf. Kâfi artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” dedi.

Metiner’in kelamlarına Bülent Arınç toplumsal medya hesabından yaptığı, “Kifayetsiz muhteris ve müfteri Metiner, kelamım sana!” başlıklı bildiriyle reaksiyon gösterdi.

“İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise palavra, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ki palavra ve iftiralarını dikkate alıp karşılık vereceğim. Seni muhatap almak benim için züldür. Ama! ‘Gerektiği vakit, hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür’” tabirlerini kaydeden Arınç, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

ERDOĞAN’A AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER ETTİN: AK Parti’nin her toplantısına kurucular şurası üyesi sıfatı ile davet edilen şahsımın partiden ihracını talep edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ki daima birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın. Tam da bu sebeple geçmişinden nedamet getirmeyi alışkanlık haline getirmişsin. HADEP’te siyaset yaparken Ulusal Görüş yıllarından nedamet getirdin. Liberal oldun, Kürtlüğünden nedamet duydun. AK Parti çatısı altında siyaset yaparken, nasıl olsa duyulmaz özgüveniyle kuytuda köşede, periyodun Başbakanı Sayın Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaretler ettin. Hakaretlerini evvel PKK komplosu diyerek reddettin, bir hafta sonra söylediğini kabullenerek canlı yayında özür dilemek zorunda kaldın.

BİLDİKLERİMİ AİLENE HÜRMETEN KONUŞMUYORUM: Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten konuşmuyorum. Benim aidiyetim ne şahıslara, ne de şahıslardan beden bulmuş kurumlaradır, sırf ulu Allah’a ve onun bana emrettiği bedeller bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olayım gerçek bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım bedeller bütününü dünyevi istikbal uğruna terk etmedim.

PSİKOLOJİK BİR OLAYSIN: Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda huzur ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün “dava” dediği şey, dünyevi ihtiraslara batmış. gökten inecek bir damla rahmete hasret çorak bir yerden ibaret. Sen ise artık bu çorak yerde nefes dahi alamamanın yarattığı nörolojik ve ruhsal bir olaysın. Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk’in terazisinde bir kuş tüyü kadar siklet çekememektedir.

SÖZLERİNİ MİSLİYLE İADE EDİYORUM: Maalesef davamın bedeller bütününü hazmetmişler azınlıkta kalırken sen ve senin gibilerin çoğunluğu galebe çaldı. Geceleri başımı yastığa koyarken hayıflandığım tek şey budur. Yakışıksız, kaba, ahlak dışı ve yakışıksız kelamlarını sana misliyle iade ediyorum. Haydi iki çift laf daha edeyim de tamam olsun. Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın.

(DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.