Bahçeli açıklama yapıyor

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Sağanak yağışlar hayatı olumsuz halde etkilemiştir. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok vilayetimizde hayat durma noktasına gelmiştir. Sel suları Ankara’da mesken ve işyerlerini basmıştır. Başkentimiz ağır yağışlara teslim olmuştur. Hem Ankara hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi acınası bir aciziyetle seyretmiştir. Meteorolojinin ikazlarına karşın hiçbir tedbir alınmamıştır. Belediye idareleri bir defa daha sınıfta kalmışlardır, çaresiz girdabına terk etmişlerdir. Değerli olan fırtınalı ortamda gemiyi limana yanaştırmaktır. Ankara ve İstanbul’un tarihine pranga vuran afetler karşısında tertip yetersizlikleri bugünkü tablonun yegane müsebbipleridir.

Kar ve yağmur yağdıktan sonra yapılacak her çaba boşuna bir emektir. Riskleri öngörememiş belediye idarelerinin tek sığınağı temelsiz bahaneleridir. Altyapı eksiklikleri, siyasi ilkellikler, afetler karşısında tertip yetersizlikleri bugünkü tablonun yegane sebepleridir. Hükümet, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri’nin boşluğunu doldurmuş, müdahale etmiştir. Belediye idaresi laf üretme yeri değildir. Millete layıkıyla hizmet etme mercidir. Bu tavrı gösterenleri aziz milletimiz baş tacı yapacaktır. Tam aykırısını yapanlarını da rezil etmesini bilecektir. Bu kapsamda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmetler niyaz ediyorum. İnanıyorum ki şiddetli yağışların yaraları sarılacaktır.

Hain terör taarruzlarını lanetliyoruz. Acımız büyük ve tarifsizdir lakin soracağımız hesabın yüreği büyüktür. Katillere hak ettikleri cezaları kesinlikle kesilecektir.

Ayrıntılar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.